Poharazgatás – Malonyai Péter jegyzete

MALONYAI PÉTERMALONYAI PÉTER
2025.07.23. 23:24

SZOKTÁK KÉRDEZNI ILYENKOR – mármint a vesztes női pólódöntő után –, hogy félig teli vagy félig üres-e a pohár. Ha van a hajánál fogva előrángatott kép, ez az, hiszen a felvetésben a lényeg: a pohár félig van. Aztán hogy ez kiben mit szül, alkat, de leginkább – hiszen sportról van szó – indulat kérdése.

Ami engem illett, szomorú vagyok. Hangsúlyozom, nem dühös – bánatos. Hétköznapi aggyal gondolom, kérdezem, hogyha egyszer sikerült a mennyekben járni a spanyolok elleni elődöntőben, miért nem sikerült a görögök ellen a földön, de két lábbal, teljes vértezetben. A valós tudást elővezetve.

Azt is szokták mondani, hogy a nagy tét, a teher meg minden. Én ebben sem hiszek, a világ sportelitjében egy világbajnoki döntő leginkább lehetőség, ha a magyar pólóról van szó, különösen. Még azt is mondanám, hogy ilyenkor kötelező a lehető legjobbat hozni. Ha már munkaidőben ragasztottak a képernyő elé sok honfitársamat szerda délután.

Nem vitatom, hogy a világon másodiknak lenni fantasztikus, nagy dolog, jár a köszöntés, itt is megragadom az alkalmat, hogy gratuláljak a lányoknak. Ugyanakkor remélem, hogy a felelősség érzete ott van bennük. Nem kívánom, hogy megosszák a közvéleménnyel, ez a magánügyük, a saját habitusuk terméke, ám nélkülözhetetlen az önelemzés – a jövő érdekében.

Nem vagyunk világbajnoki szinten – foglalta össze a lényeget Cseh Sándor szövetségi kapitány, ha lennénk, nem dobjuk ki az első támadásnál a labdát a medencéből. Cseh mester azért már megüti a világszintet, hiszen egy pillanatig sem púderezett, mentegetőzött a lefújás után, még azt is elmondta, mi lehetett a hiba a görögök ellen. Nevezetesen: érthetetlen, miért kell mást csinálni a vízben, mint ami már bevált, ami megy, arról nem szólva, hogy meg is volt beszélve.

Biztos vagyok benne, hogy komoly ember nem hibáztatja a lányokat, ám a keserűség, a bánat ott van benne. Ez pedig így van jól, nincs jobb a felszabadult örömnél.

Ami pedig a poharat illeti, az űrtartalomnál fontosabb, hogy mi van benne.

Mielőtt fenékig ürítjük.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Vizes vb 2025
2025.07.23. 16:47

Semmi sem sikerült a görögök ellen, ezüstérmes a magyar női pólóválogatott a vizes vb-n

Az aranyérem nem jött össze, de az ezüst így is szépen csillog – ezúttal jobbak voltak a görögök.

 

 
Nélkülözhetetlen az önelemzés – a jövő érdekében.

Legfrissebb hírek

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
2 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
11 órája

Szántó Dávid: Ezzel a stábbal garancia lesz arra, hogy a megfelelő színvonalon rendezzük meg a 2027-es vizes vb-t

Úszás
13 órája

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
Tegnap, 11:07

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:27
Ezek is érdekelhetik